nick:     heslo:    
přihlašovat automaticky
Registrovat se...
Registrováno 1068 uživatelů, z toho 0 je online...
Novinky
Napsat autorovi
Historie webu
B&W jinde (odkazy)
Tyto stránky
Black and White
Black and white 2
Ostatní...
Ostrov 1
Ostrov 2+3
Ostrov 4
Ostrov 5
Ostrov 6
Ostrov 7
Recenze
Troubleshooting
Galerie
Wallpapers
Downloads
Staré věci
Ostrov 1
Ostrov 2
Ostrov 3
Ostrov 4
Ostrov 5
Recenze
Chrám
Vodítka
Zázraky
Budovy
Wonders
Disciples
Příšery
Tipy a triky
Galerie
Zvuky
Creature Isle
Download
Creature Cave
Medal of Honor Fallout Metro Far Cry 5

Najděte si nějakou jedovatou houbu, utrhněte ji a přidejte do jídla ve skladě nebo někde jinde. Jídlo nešťastnou náhodou zezelená a vám nic nebrání hodit ho nepříteli do skladu (zvláště hezké to je pokud jsou jeho lidi hladový). Jaká bude reakce to si domyslete. Ještě lépe uděláte, pokud houbu hodíte přímo k nepříteli.

Fireballem zapalte nějaké kameny. Uchopte jeden a zkuste ho podržet na nějakém předmětu. Pravděpodobně (na 100%) by měl začít hořet. Tak můžete nepříteli podpalovat vesnice. Ušetříte firebally a navíc jsou kameny ve vaší ruce lépe kontrolovatelné. Bohužel, kde nemůžete kouzlit, tam nemůžete ani podpalovat (to znamená že podpalovat se dá chvíli i za hranicí vaší moci, stejně jako u kouzlení). Můžete ale zkusit zapálené kameny házet.

Nejdříve si do pracky vezměte zázrak dřeva nebo jídla, již připravený k použití, a pak namísto abyste ho rychle vysypali, začněte rychle klikat. Klikejte dokud kouzlo nevyprchá a pokud se dílo zdařilo (ne vždy to vyjde), vykouzlili jste na jeden pokus asi 20000 (slovy dvacet tisíc !!!) kousků dřeva nebo, pokud jste sypali do skladu, opravdovou spoustu jídla (vlastně se mi zdá, že to nejde ani vyčerpat).
!!! Toto bohužel platí jenom ve verzi 1.0 !!!

Během souboje zapauzujte hru pomocí klávesy <P> a pak v klidu a bez nějakého spěchu klikejte podle toho, co chcete, aby vaše příšera dělala. Pauzu ale můžete používat k rychlému přesunu po mapě, aniž byste se museli starat, jestli vám něco uteče nebo ne (i když toho co by vám mohlo utéct je ve hře kriticky málo, ale můžete pauzu využívat k bezstarostnému průzkumu mapy a toho co se na ní děje).

Máte-li ve vesnici hodně nic nedělajících lidí, zkuste mezi ně hodit přiměřeně velký kulatý kámen. Lidé by kolem něho měli začít tancovat a po chvíli jejich poskakování kámen začne zářit a získá nad sebou váš znak. Kámen se tak stane dobrým zdrojem nových věřících. Stačí ho jenom vhodit do cizí vesnice a všechno půjde úplně samo.

Nasázíte-li na uctívacím plácku u chrámu pár stromů, šutrů a hub, budete z tančení získávat více energie pro kouzlení. Jenom pozor - až budete pokládat kameny, nepoložte si je na chrám (pak by to odnesla jedna z vašich budov a to určitě nikdo z vás nechce).

Nepovede-li se vám správně hodit fireball můžete jej (pokud jste pohotoví) opět chytit a kouzlit znovu. Jestliže máte území nad nepřátelskou vesnicí můžete tak bez potíží zapálit celou ves. Vždycky fireball pustíte nad budovou, ta začne hořet a vy fireball chytíte ještě než na zemi vyprchá. To můžete dělat jak dlouho budete chtít (nebo dokud nepřítel nevykouzlí štít) a nebude vás to stát ani trochu energie navíc.
!!! Opět jenom verze 1.0 !!!

Na rozlehlejších ostrovech lidičkám trvá nějakou dobu, než se dostanou kchrámu, aby se za vás potili u oltáře. Pokud máte kouzlo teleportu, můžete ho vykouzlit kousek od vesnice, ze které posíláte lidi na modlení a druhý pak k chrámu. Lidé by měli naskákat do teleportu a objevit se v podstatě okamžitě u chrámu. POZOR: kouzlo teleportu je náročné na modlitební energii tím, že každý vír jí sosá neustále po celou dobu jeho trvání. Když ho přestanete potřebovat, můžete teleport sebrat a zrušit zatřepáním ruky.

Další mazané využití teleportu se nabízí při přestupu z ostrova na ostrov. Když se vám otevře na konci mise Vortex, umístěte jeden teleport vedle něj a druhý do nějaké vesnice. Pak už stačí lidičky odchytávat a házen do teleportu. Ti pak vyletí v blízkosti Vortexu a spadnou do něj. Takhle jsem si pohodl ně naházel většinou tak 200 - 250 lidiček a třeba na 4. ostrově nebyla nouze o pilně pracující a modlící se občany.

Pokud chcete dostat hodně lidiček do Vortexu (což doporučuju) postavte u něj základ nějaké stavby (nejlépe civilní budovy - 3 lešení). Lidi z nejbžčí vesnice budou chtít začít stavět a Vortex je vcucne. Takhle jsem ke konci 3. ostrova dostal na 4. ostrov asi 160 lidí.

Schraňujte kouzla! Jednak vám Eden nabízí spoustu se voně povalujících kouzel, některá se skrývají pod stromy a pod kameny (všímejte si, kam zalétávají světlušky po ránu). Je dobré si je dávat na jedno místo, nejlépe tam, kde se na konci mise objeví Vortex (pokud hrajete poprvé, ukládejte je kamkoliv na volné prostranství, na konci se trošku nanosíte, ale to nevadí). Tedy pokud kouzla nevypotřebujete, ukládejte je, můžou se hodit na dalších ostrovech.

Stojany na kouzla (Dispensery), která vznikají vyřešením stříbrných svitků nabízejí jednorázové kouličky s kouzly (nepotřebujete modlitební energii). Pokud je nezužitkujete, můžete si je postupně také ukládat (viz předchozí tip). Výhoda je, že se na stojanech kouzla obnovují (dříve nebo později) a tak za hrací čas můžete nasbírat slušnou sumu například kouzel jídla nebo dřeva. Ty jsou pak dobrým základem pro začátek dalšího ostrova. Zejména na 4. ostrově si nahromaďte kouzla dřeva, protože na 5. není dlouho skoro nic.

Dalším dobrým trikem jsou stojany na kouzla (Dispensery), které si sami vyrobíte (potřebujete 6 lešení). S připraveným kouzlem v ruce klikněte pravým tlačítkem nad stojanem a kouzlo se na něm uloží. Ale vy ho hned sundáte a uložíte na hromadu k pozdějšímu použití a koulíte dál. Takže kdy se vám zrovna daří dobře, příšerka nikoho nežere a vesničané neúpí, pošlete jich pár tancovat a sbírejte kouzla do zásoby.

Ahoj, vítám vás na našem webu věnovaném skvostné hře Black and White, který (jak jsem si uvědomil) v České republice nemá konkurenci (ne, že by snad byl nějak výjimečný, ale konkurence tu prostě zatím chybí). Jestli mi chcete napsat na email, tak prosim, ale máte-li nějaký problém se hrou, pište raději do knihy návštěv, ať to vidí všichni. (Fremen, 27.7. 2004)