nick:     heslo:    
přihlašovat automaticky
Registrovat se...
Registrováno 1068 uživatelů, z toho 0 je online...
Novinky
Napsat autorovi
Historie webu
B&W jinde (odkazy)
Tyto stránky
Black and White
Black and white 2
Ostatní...
Ostrov 1
Ostrov 2+3
Ostrov 4
Ostrov 5
Ostrov 6
Ostrov 7
Recenze
Troubleshooting
Galerie
Wallpapers
Downloads
Staré věci
Ostrov 1
Ostrov 2
Ostrov 3
Ostrov 4
Ostrov 5
Recenze
Chrám
Vodítka
Zázraky
Budovy
Wonders
Disciples
Příšery
Tipy a triky
Galerie
Zvuky
Creature Isle
Download
Creature Cave
Medal of Honor Fallout Metro Far Cry 5
Už jste se někdy cítili, jako že můžete vše? Měli jste někdy pocit, že ať uděláte cokoliv, je to jen na vás? Prostě pocit všemocnosti je základem hry BaW a jeden z aspektů, který k tomuto pocitu má přispět je hudební pozadí. Už v samotném začátku hry, který následoval ihned po instalaci mi běhal mráz po zádech a to právě z hudby, která doprovází úvodní movie. Tato hudba je zde:

Intro (2,61 MB - 112 kBit/s)

Hru samotnou potom podbarvuje muzička, která je sama o sobě nenápadná, ale když si jí poslechnete pozorně, zjistíte, že je poměrně geniálně propracovaná. Základní motiv je něco přes 8 minut dlouhý a poté se opakuje. Je ale tak rozmanitý v detailech, že si nějaké podobnosti ani nevšimnete. Máte prostě pocit, že slyšíte pořád velice podobné tóny, přesto je v nich rozdíl. Co je k neuvěření je fakt, že se mění podle toho, jakej Bůh zrovinka jste. Pokud hrajete za hodnýho, klasický motiv je doplněn spoustou roztodivných nasládlých zvuků a motivků, které se prolínají a zanechávají za sebou ozvěnu dobra. Neutralita se projeví tím, že uslyšíte za sebou pouze základní motiv, doplněný sem tam zvukem, charakterizujícím národ vaší základní vesnice. Ale pozor, pokud jste zloš, motiv ztemní. Rozkolísá se a doplní ho zvuky tajemné, až strašidelné. Takže nejen podle chrámu nebo ruky poznáte, jak moc zla nebo dobra ve vás je, ale i podle hudby, která doprovází celou hru (tedy pokud vás neštve a v nastavení si jí neztlumíte na nulu ;)) ).
Další zajímavostí je, že se hudba mění podle toho, nad jakou vesnicí se právě nacházíte. Hudba Aztéků je jiná než Egyptská a podobně. Připravil jsem pro vás zatím první ukázku a to je právě hudba Aztécká. Pokud si jí stáhnete, uslyšíte nejdřív jak to zní, když jste hodní. Potom se pomalu přes neutrální hudbu přenesete do zla. Určitě to poznáte:

Aztécký motiv (2,58 MB - 96 kBit/s)

Další propracovanou stránkou zvukovou jsou jednotlivé úkoly, a to jak pod zlatými svitky, který vás hoděj dál ve hře a nebo pod stříbrnými, které plnit nemusíte, ale když to uděláte, bude vám hej. Tak například, když na 2. ostrově najdete řadu kamenů, na kterou musíte zahrát melodii, kterou vyposlechnete od ostrovanů:

Pískající vesničan (161 kB - 192kBit/s)

…zahrajete tuto večerní správně, celý váš svět se propadne do sametové noci :) je to mooooc pěkná scéna a NÁSLEDUJE hudba, při které se tak stane:

Noc (347 kB - 192 kBit/s)

Na 1. ostrově existují také zpívající kameny. Nejdřív je musíte najít, potom vyřadit falešné a nakonec ty správné seřadit do durové stupnice. Že vám dají zázrak-automat, na kterém se obnovuje zázrak jídla, to je jedna věc, ale taky začnou moc hezky hrát :))))))))

Zpívající šutry (1,36 MB - 128 kBit/s)

Další lahůdkou pro moje uši je hudba, která doprovází tanec jednotlivých národů. Poprvé jí uslyšíte, když na 1. ostrově dorazíte k lidem a oni vás začnou oslavovat a tančí kolem toho šutráku, kterým potom otevíráte bránu ke creaturkám. Doprovází taky jejich tanec při západu a východu slunce (podle toho, co se naučej), při kterém jim creuaturka následně může asistovat. A do třetice všeho dobrého: doprovází jejich modlitby u chrámu na worshipovém místě, kde pro vás v potu a krvi vyráběj modlitební energii, která je tak nezbytná při kouzlení. I tahle hudbaje jiná u každého národa a zatím jsem připravil tu nejznámější – Norskou, to je ta, co jí slyšíte už od začátku. Je buď samotná, kdy jde hlavně o bubnování různých stylů nebo se do toho přidávají vesničané se svými unavenými hlásky:

Norská uctívačka (968 kB – 112 kBit/s)
Norská uctívačka s hlasem (1,15 MB – 112 kBit/s)

To je zatím vše, co jsem pro vás vytahal. Připravuju spoustu dalších ukázek, jako píseň námořníků na 1. a 5. ostrově, Nemesisovy výhrůžky, nějaké ty vesničany, motivy dalších národů a další zvuky ze splněných nebo nesplněných questíků. Ale abych vás neodbyl jen hudbou, mám na závěr malou lahůdku pro všechny milovníky zlé strany. Výběr šepotání smrti, který ohlašuje smrt nějakého lidička na ostrově. Kdo hromadně upaloval, ví, že šepotání se dokáže zrychlit až na maximum, protože když umírá 20 lidí ve 3 vteřinách, je toho až až ;). Takže tady to je:

Hromadná smrť (407 kB - 192 kBit/s)

A kdybyste náhodou chtěli tenhle umíráček jenom singlovej (vynikající záležitost do zvuků Windows) tak tady jsou (tentokrát jak v mp3, tak ve wavech, abyste je mohli rovnou nakopnout do Woken):

Smrt 1 (66 kB - 320 kBit/s)
Smrt 2 (69 kB - 320 kBit/s)
Smrt 3 (71 kB - 320 kBit/s)

WAV Smrt 1 (302 kB)
WAV Smrt 2 (289 kB)
WAV Smrt 3 (311 kB)

30.4. 2005 - Od fanouška, co si říká Sorcerer mi přišel záznam hudebního vystoupení, které předvádějí námořníci na prvním ostrově. Pokud si tedy chcete jejich písničku poslechnou, máte možnost. (Samotného mě udivuje, že to tu nebylo už dřív, ale lepší pozdě než nikdy.)

Ahoj, vítám vás na našem webu věnovaném skvostné hře Black and White, který (jak jsem si uvědomil) v České republice nemá konkurenci (ne, že by snad byl nějak výjimečný, ale konkurence tu prostě zatím chybí). Jestli mi chcete napsat na email, tak prosim, ale máte-li nějaký problém se hrou, pište raději do knihy návštěv, ať to vidí všichni. (Fremen, 27.7. 2004)