nick:     heslo:    
přihlašovat automaticky
Registrovat se...
Registrováno 1068 uživatelů, z toho 0 je online...
Novinky
Napsat autorovi
Historie webu
B&W jinde (odkazy)
Tyto stránky
Black and White
Black and white 2
Ostatní...
Ostrov 1
Ostrov 2+3
Ostrov 4
Ostrov 5
Ostrov 6
Ostrov 7
Recenze
Troubleshooting
Galerie
Wallpapers
Downloads
Staré věci
Ostrov 1
Ostrov 2
Ostrov 3
Ostrov 4
Ostrov 5
Recenze
Chrám
Vodítka
Zázraky
Budovy
Wonders
Disciples
Příšery
Tipy a triky
Galerie
Zvuky
Creature Isle
Download
Creature Cave
Medal of Honor Fallout Metro Far Cry 5

Většina úkolů, na které během hraní Black and White narazíte je označena svitky (jdou vidět dobře i z velkých výšek). Hra však ukrývá i zajímavosti, kterých byste si nemuseli napoprvé všimnout. Způsobů, jak úkoly řešit bývá více, ale většinou existují jenom dva - způsob dobrý a způsob zlý. Zřejmě proto, že dobro je jinak ve hře trochu diskriminováno, bývá vaše odměna v případě řešení v duchu dobra o něco objemnější a tedy i užitečnější.
Kromě viditelnosti a neviditelnosti se dají úkoly rozdělit také podle úrovně povinnosti. Tu poznáte podle materiálu, ze kterého svitky jsou:

  • stříbrné - ty jsou nepovinné a za jejich splnění obvykle dostanete nějaké suroviny, kouzla nebo třeba novou příšeru

  • zlaté - ty musíte splnit jinak nepostoupíte ve hře dál, bývají poněkud dlouhodobější (obvykle jde o dobytí celého ostrova).

!!! Pozor, pokud nemáte hru zapatchovanou a nechcete téměř přijít o svou příšeru, doporučuji vůbec na tento ostrov nevstupovat, protože kledba, kterou na příšeru Nemesis seslal nezmizí. !!! 
Konečně přišla tolik očekávaná chvíle konečného zúčtování. A měli byste vědět, že bez dřeva finální bitvu nevyhrajete (a protože je ho tu nedostatek, tak šetřete a zakládejte lesy pomocí zázraků vody - zasadíte stromek a zaléváte do doby než vyroste nový). Pokud máte v duši pouze dobro, přeji příjemnou zábavu při zabírání nových vesnic. 
Pro zlou stranu existuje několik dobrých způsobů, jak na Nemesise vyzrát. Já osobně jsem mu vykrádal sklady a pak mu po dvaceti tisících házel suroviny nazpět. Nejvíc si udržujte japonskou vesnici uprostřed mapy, pokud ji trochu rozšíříte, můžete z ní dosáhnout na všechny ostatní vesnice. Po zabrání řecké vesnice (tu zaberte co nejdřív, protože má mezi zázraky dřevo) na vás oponent vrhat meteory, proto mějte předem co nejvíc Japonců u chrámu kvůli štítu a nezapomeňte je krmit. Největší problém je aztécká vesnice. K jejímu zabrání je potřeba kolem 5000 věřících, což není žádná sranda. Pokud tam máte vliv, udělejte Nemovi štíty kolem skladu, aby do něj neměl přístup. Nenechte ho vesnici rozšiřovat a kraďte mu lešení z pily. Po zabrání vesnice vás čeká finální zápas příšer. Nemesis proměnil svoji příšeru na opak vaší, takže to bude tuhý boj. Druhá příšera se navíc několikrát uzdraví, ale to vy ostatně můžete taky. Potom vám už nic nebrání Nemesise jednoduše odstranit a přijít si pro poslední Creed.
Pro lepší zorientování je tady mapa. Čísla na ní odpovídají číslům úkolů v tabulce.


1. Námořníci

Pokud jste na prvním ostrově splnili úkol s námořníky, najdete na pobřeží jejich ztroskotanou loď (svitek je uvnitř lodi).
Jako odměnu za vaše dobrodiní na začátku hry vám odevzdají ledního medvěda, kterého našli při svých toulkách po světě.

2. Slepý vlk

Musíte ubohého slepého vlka dovést za pomoci zvonů až k jeho oblíbenému žrádlu (ovečce). Myslím, že tohle dokáže zvládnout opravdu každý.
Za odměnu dostanete další příšeru (se s nimi roztrhl pytel...) - lva.

3. Drakobijci

Protože jejich momentální síly na draka nestačí, musíte odvážlivce nejprve uzdravit. Potom už stačí jenom poslouchat průběh jejich dobrodružství pomocí děr v zemi (počkejte až nebude nic slyšet a pokračujte k další díře).
Užitečnou odměnou vám bude miracle dispenser se zázrakem Flock of Birds / Bats.

4. Zápach

Obyvatelé si stěžují na příšerný zápach, způsobený medvědím trusem, který se válí v nedalekém lese. Hovínka hledejte nejlépe podle bzučení much, které si nich užívají života.
Onen hříšník vám nyní může posloužit jako vaše nová příšera (Medvěd).

Ahoj, vítám vás na našem webu věnovaném skvostné hře Black and White, který (jak jsem si uvědomil) v České republice nemá konkurenci (ne, že by snad byl nějak výjimečný, ale konkurence tu prostě zatím chybí). Jestli mi chcete napsat na email, tak prosim, ale máte-li nějaký problém se hrou, pište raději do knihy návštěv, ať to vidí všichni. (Fremen, 27.7. 2004)