nick:     heslo:    
přihlašovat automaticky
Registrovat se...
Registrováno 1068 uživatelů, z toho 0 je online...
Novinky
Napsat autorovi
Historie webu
B&W jinde (odkazy)
Tyto stránky
Black and White
Black and white 2
Ostatní...
Ostrov 1
Ostrov 2+3
Ostrov 4
Ostrov 5
Ostrov 6
Ostrov 7
Recenze
Troubleshooting
Galerie
Wallpapers
Downloads
Staré věci
Ostrov 1
Ostrov 2
Ostrov 3
Ostrov 4
Ostrov 5
Recenze
Chrám
Vodítka
Zázraky
Budovy
Wonders
Disciples
Příšery
Tipy a triky
Galerie
Zvuky
Creature Isle
Download
Creature Cave
Medal of Honor Fallout Metro Far Cry 5

Většina úkolů, na které během hraní Black and White narazíte je označena svitky (jdou vidět dobře i z velkých výšek). Hra však ukrývá i zajímavosti, kterých byste si nemuseli napoprvé všimnout. Způsobů, jak úkoly řešit bývá více, ale většinou existují jenom dva - způsob dobrý a způsob zlý. Zřejmě proto, že dobro je jinak ve hře trochu diskriminováno, bývá vaše odměna v případě řešení v duchu dobra o něco objemnější a tedy i užitečnější.
Kromě viditelnosti a neviditelnosti se dají úkoly rozdělit také podle úrovně povinnosti. Tu poznáte podle materiálu, ze kterého svitky jsou:

  • stříbrné - ty jsou nepovinné a za jejich splnění obvykle dostanete nějaké suroviny, kouzla nebo třeba novou příšeru

  • zlaté - ty musíte splnit jinak nepostoupíte ve hře dál, bývají poněkud dlouhodobější (obvykle jde o dobytí celého ostrova).

Ocitli jste se znovu na ostrově, který jste předtím zanechali osudu, když zde na vás zaútočil Nemesis. Ten se tu sice moc nezdržel, ale zanechal tu po sobě opravdové peklo. A aby toto peklo udržel v chodu, vytvořil tři kameny, které brání zrušení kletby. Ten první je blízko vesnice, kde bydlí chlapík, který vám o všem pověděl. Neváhejte a pošlete svou příšeru, aby ji zabrala. Potom teprve můžete řešit úkol. Musíte opakovat melodie, které vám hrají zvony.
Druhý kámen má muž, který pod výhružkou smrti jedné dívky, kámen nevydá. Přiveďte mu ji nebo ho zabijte. Dívka je v aztécké vesnici nedaleko.
Poslední kámen padl do rukou smrdutému obru Slegovi, synovi obra z prvního ostrova, takže se bitvě tentokrát nevyhnete.
Až budou kameny zničeny, zbývá poslední úkol - vyzdvihnout totemy a zrušit tak kletbu uvalenou na druhou aztéckou vesnici. Totemy musíte zdvihnout oba zároveň. To znamená, že vám musí pomoct příšera. Přivažte ji k jednomu z nich a pak počkejte než ji napadne ho zdvihnout. Pokud by se k tomu neměla, zkuste kliknout příšeře na totem a vyzvednout ho sami. Při troše štěstí vám ho příšera už sama podrží (díky za tip letí k Sethovi; neověřoval jsem). Potom ještě vyzdvihněte ten druhý (musíte mít v oblasti samozřejmě vliv).
Konečně získáte svůj vytoužený "creed" a můžete pokračovat na další ostrov. Bohužel na posledním ostrově je akutní nedostatek dřeva. Proto naházejte do vortexu úplně všechno dřevo, co objevíte a směle na toho parchanta.
Pro lepší zorientování je tady mapa. Čísla na ní odpovídají číslům úkolů v tabulce.


1. Rybář

Mladík neoplývající dostatkem zkušeností pro lov ryb vás požádá o pomoc. Musíte klikáním levým tlačítkem na vodu nahnat ryby do sítě. Pokud to od začátku nezkazíte, měly byste mít do půlminuty vystaráno.
Velká odměna za takovou maličkost - možnost vzít si za příšeru želvu.

2. Hlavolam se sochami

Musíte dostat všechny sochy do nejvyšší polohy. Některé sochy ovlivňují stav jiných, proto je dobré vyrovnat tyto dvojice a pak je najednou vytáhnout (druhá socha od leva - pokud se díváte zevnitř kruhu - funguje samostatně).
Za odměnu získáte miracle dispenser se Spiritual Shieldem (stejný, jaký máte za chrámem).

3. Záchrana Thomase

Poněkud lehký hlavolam, který by neměl nikomu dělat potíže. Vlk míří vždy přímo k Thomasovi, takže je jasné, že je nutné vlka zaseknout o oplocení.
Ve vaší první vesnici přibude zázrak increase creature strenght.

4. Žena s lékem

!!! Pokud nemáte verzi hry alespoň 1.1, neexistuje žádný způsob, jak úkol úspěšně dokončit. !!!
Dříve než quest začnete, vyškubejte většinu stromů na cestě do vesnice a porazte zlobra na kopci. Po započetí questu naházejte vlky do skladiště a čekejte do vypuknutí lesního požáru. Ten uhaste dříve něž se bude moct rozšířit. Teď už ženě pravděpodobně nic nehrozí, tak čekejte než dorazí.
Odměna opět více než skvělá - vlk jako nová příšera.

Ahoj, vítám vás na našem webu věnovaném skvostné hře Black and White, který (jak jsem si uvědomil) v České republice nemá konkurenci (ne, že by snad byl nějak výjimečný, ale konkurence tu prostě zatím chybí). Jestli mi chcete napsat na email, tak prosim, ale máte-li nějaký problém se hrou, pište raději do knihy návštěv, ať to vidí všichni. (Fremen, 27.7. 2004)