nick:     heslo:    
přihlašovat automaticky
Registrovat se...
Registrováno 1068 uživatelů, z toho 0 je online...
Novinky
Napsat autorovi
Historie webu
B&W jinde (odkazy)
Tyto stránky
Black and White
Black and white 2
Ostatní...
Ostrov 1
Ostrov 2+3
Ostrov 4
Ostrov 5
Ostrov 6
Ostrov 7
Recenze
Troubleshooting
Galerie
Wallpapers
Downloads
Staré věci
Ostrov 1
Ostrov 2
Ostrov 3
Ostrov 4
Ostrov 5
Recenze
Chrám
Vodítka
Zázraky
Budovy
Wonders
Disciples
Příšery
Tipy a triky
Galerie
Zvuky
Creature Isle
Download
Creature Cave
Medal of Honor Fallout Metro Far Cry 5

Většina úkolů, na které během hraní Black and White narazíte je označena svitky (jdou vidět dobře i z velkých výšek). Hra však ukrývá i zajímavosti, kterých byste si nemuseli napoprvé všimnout. Způsobů, jak úkoly řešit bývá více, ale většinou existují jenom dva - způsob dobrý a způsob zlý. Zřejmě proto, že dobro je jinak ve hře trochu diskriminováno, bývá vaše odměna v případě řešení v duchu dobra o něco objemnější a tedy i užitečnější.
Kromě viditelnosti a neviditelnosti se dají úkoly rozdělit také podle úrovně povinnosti. Tu poznáte podle materiálu, ze kterého svitky jsou:

  • stříbrné - ty jsou nepovinné a za jejich splnění obvykle dostanete nějaké suroviny, kouzla nebo třeba novou příšeru

  • zlaté - ty musíte splnit jinak nepostoupíte ve hře dál, bývají poněkud dlouhodobější (obvykle jde o dobytí celého ostrova).

Protože se zlatými svitky asi nebudete mít potíže, popsal jsem tu jenom ty stříbrné. A pokud by tu nějaký problém přece jenom byl, zeptejte se v knize návštěv. Pro lepší zorientování je tady mapa. Čísla na ní odpovídají číslům úkolů v tabulce.


1. Trénink v házení s kameny

Vaším úkolem je trefit kus skály. K tomu vám nádherně poslouží kameny na místě, kde je i svitek. Kameny může házet i vaše příšera, takže ji to rozhodně naučte. Pokud chcete být ze všech sil zlý, pokuste se trefit ten barák vedle skály nebo místo kamenů použít vesničany.
Kromě toho že se naučíte házet, získáte plážový balón a pokud kámen spadne znovu, získáte navíc zázrak deště.

2. Námořníci

Najdete je na obřeží za velkou bránou, kde vás písničkou požádají, aby jste jim přinesli nějaké dřevo na dostavbu jejich lodi. Potom po vás budou chtít trochu toho obilí (nechcete-li ho brát vesničanům, vezměte nějaké ryby, které se změní na obilí) a nakonec ještě nějaké maso (krávy, prasata, koně, co jsou nedaleko, nebo ovce, za které vám zvlášť moc poděkují). Musíte donést dva kusy. Buď jim to doneste nebo je zabijte, ale z toho nic nezískáte, navíc je pak nenajdete na 5. ostrově. Navíc můžete přinést jednu ženu, jednoho muže a jedno dítě (každý si najde své uplatnění).
Odměnou vám budiž miracle dispenser se zázrakem deště.

3. Zpívající kameny

Za úkol máte najít 5 kamenů vydávajících tóny a následně je poskládat do stupnice od  nejnižšího po nejvyšší. Kamenů je však na ostrově osm, což znamená, že tři jsou vadné. Tón každého kamene poznáte po kliknutí akčním tlačítkem, přičemž vadné kameny vydávají tón, který do stupnice nepatří. Správné kameny naleznete zde:
- na místě, kde byl ztracený bratr
- pod skálou nedaleko kruhu
- v lomu, kde byl kámen pro sochaře
- ve vesnici u hřbitova
- na skále naproti velké brány, tam kde začíná říčka
Taky můžete zkusit kameny
zničit (možná hozením do moře) nebo zabít stonekeepera, ale nic tak nedostanete. Naopak pokud stupnici složíte objeví miracle dispenser s jídlem.

4. Rybáři

Zde musíte do práce zapřáhnout svoji příšeru. Máte-li v plánu je zachránit, nemusíte nijak moct spěchat, ale přesto, věčně se topit nebudou. Za pomoci příšery je postupně vynoste na pevninu. Pozor ať vám je příšera jakýmkoliv způsobem nezabije (nesmíte mít velké prodlevy mezi zdvihnutím rybáře a kliknutím na pevninu a pro jistotu jí dejte hodné vodítko). Chce-li si ale vybít zlost, nechte příšeru ať všechny rybáře sežere i s ženou, která vás požádala o pomoc.
Pokud všechny zachráníte nebo necháte sežrat, získáte  miracle dispenser s Increase Creature Strenght. Pokud vám některý utone, moc vděku nečekejte, ale myslím že dostanete zanedbatelnou dávku jídla. Pokud utonou všichni, nedostanete nic.

5. Zaběhnuté stádo

Zde máte za úkol najít devět zaběhnutých ovcí, roztroušených po ostrově. Hledají se dost špatně, neboť jsou hodně malé.  Zkoušejte hledat po zvuku. Nacházejí se přibližně zde:
- na vrcholku hory mezi vesnicí a domem poustevníka
- u velké brány
- u sloupu, do kterého jste se trefovali kamenem
- mezi prasaty na farmě
- vedle domu sochaře
- mezi stromy na stejném místě, jako byl nemocný bratr (blízko poustevníka)
- mezi stromy kudy jste šli do vesnice na začátku hry
- na skále nad těmito stromy
- na výběžku do moře, kousek od místa, kde tancovali vesničané
Za 4 ovce dostanete 500 (kg?) jídla a za 9 ovcí získáte ovci jako příšeru
. Nechce-li se vám ovce hledat zabijte pasáka, rozbořte mu dům nebo dejte sežrat ovce, ale potom nečekejte odměnu.

6. Poustevník

Tenhle chlap už asi viděl hodně věcí, když ho neohromí zvíře 5x větší než je on sám. Proto vaše příšera musí poněkud povyrůst (můžete taky zkoušet štěstí a hledat jestli světlušky někde neukryli zázrak Increase Creature Size neboli Enlarge Creature). Druhým o něco zlostnějším řešením je nechat mazlíčka, aby mu předvedl svou sílu na jeho domku. Nedivte se ale potom, když půjde a podpálí vám celý váš sklad i se surovinami.
Pokud poustevníka ohromíte dostanete miracle dispenser se zázrakem vody a pokud jednoduše sejmete jeho nebo jeho dům dostanete zázrak vody pouze jednorázově.

7. Úchylák s flétnou

Další job pro příšeru. Chlápka, který stojí kousek od jeslí a láká děti do své pasti pomocí opravdu nechutné písničky musíte nejdříve příšerou polapit (přivažte na chlápka vodítko, nejlépe hodné) a potom podle vašeho přesvědčení buď sníst nebo přinést ke skrýši (taková dřevěná bouda), kde vám děti vydá.
Za dobrý způsob získáte miracle dispenser se zázrakem léčení a za zlý se zázrakem blesku.

8. Obr

Pokud boj není vaší silnou stránkou, můžete před něj hodit trochu obilí. Udělejte to dvakrát a obr usne.
Za odměnu dostanete plážový míč a vylepšení kouzla léčení.

Ahoj, vítám vás na našem webu věnovaném skvostné hře Black and White, který (jak jsem si uvědomil) v České republice nemá konkurenci (ne, že by snad byl nějak výjimečný, ale konkurence tu prostě zatím chybí). Jestli mi chcete napsat na email, tak prosim, ale máte-li nějaký problém se hrou, pište raději do knihy návštěv, ať to vidí všichni. (Fremen, 27.7. 2004)