nick:     heslo:    
přihlašovat automaticky
Registrovat se...
Registrováno 1068 uživatelů, z toho 0 je online...
Novinky
Napsat autorovi
Historie webu
B&W jinde (odkazy)
Tyto stránky
Black and White
Black and white 2
Ostatní...
Ostrov 1
Ostrov 2+3
Ostrov 4
Ostrov 5
Ostrov 6
Ostrov 7
Recenze
Troubleshooting
Galerie
Wallpapers
Downloads
Staré věci
Ostrov 1
Ostrov 2
Ostrov 3
Ostrov 4
Ostrov 5
Recenze
Chrám
Vodítka
Zázraky
Budovy
Wonders
Disciples
Příšery
Tipy a triky
Galerie
Zvuky
Creature Isle
Download
Creature Cave
Medal of Honor Fallout Metro Far Cry 5

Tančení a uctívání není jedinou dovedností vašich lidí. Lidé mohou zastat i mnoho jiných prací a pomoci vám tak v managementu vesnic nebo dokonce v jejich zabírání. Vesničané automaticky vykonávají všechny potřebné činnosti, ale pouze v omezené míře, takže je občas třeba jim udělit povolání (disciples). To učiníte položením vesničana na správné místo. Bohužel povolání nepřecházejí z generace na generaci, takže je po smrti vesničana potřeba povolání vytvořit ručně znovu. Tady je seznam všech povolání ve hře:

Rybář (Fisherman)

Vytvoříte položením poblíž hejna ryb (pozor ať je neutopíte).
Velice účinný způsob získávání jídla (ryby lovené tímto způsobem se nevyčerpají). Pokud vytvoříte množství rybářů úměrné k počtu obyvatel vesnice, nemělo by jídlo ve skladu téměř ubývat a vám tak ubude spousta práce.

Dřevorubec (Forester)

Vytvoříte položením vedle jakéhokoliv stromu
Tyhle doporučuji vytvářet buď velmi málo nebo vůbec ne, protože taková partička bezohledných dřevorubců, dokáže velmi svižně vymítit téměř všechny stromy v okolí. To vám může v případě, že nemáte k dispozici zázrak dřeva, pořádně zavařit.

Farmář (Farmer)

Vytvoříte položením na pole
Další, tentokrát mnohem méně užitečný způsob, jak získávat jídlo. Vzhledem k obrovským nákladům na postavení polí a nutnosti zavlažovat však toto povolání postrádá jakýkoliv smysl. Pokud máte pole již od začátku, můžete jich pár vytvořit, ale to je asi tak všechno. 

Rodiče (Breeders)

Vytvoříte položením poblíž příslušníka opačného pohlaví
Představují jediný způsob jak rozmnožovat jejich populaci. Zatímco muži mohou rozmnožovat nonstop (zajímavé), ženy jsou omezeny na jedno dítě za devět měsíců (nečekaně). Jenom pozor ať se vám lidi nepřemnoží, protože to je katastrofa (nedostatek budov - jste zlý).

Obchodník (Trader)

Vytvoříte umístěním k cizímu skladišti
Obchoduje se surovinami, ale nikdy jsem ho nepotřeboval (takže ani nepoužil)

Stavitel (Builder)

Vytvoříte položením k rozestavěné budově nebo ke správně umístěnému lešení
Staví a opravuje budovy, sám si přináší dřevo a pokud není co stavět, sedí na zadku. Z toho důvodu bych jich nedělal příliš moc.

Řemeslník (Craftsman)

Vytvoříte položením k pile
Je hodně užitečný, pokud se staráte o velké množství vesnic, ve všech je nedostatek budov a vy nestíháte. Sám si nosí dřevo na pilu, kde se z něj stane lešení. Položit lešení však stále zůstává na vás.

Misionář (Missionary)

Vytvoříte položením k domu v cizí vesnici
Tohle je takové malé plýtvání vesničany. Vždy pro vás získají maximálně několik věřících a potom se z nich stanou regulérní obyvatelé cizí vesnice. Na druhou stranu jsou jediným způsobem jak zabrat vylidněnou vesnici.

Ahoj, vítám vás na našem webu věnovaném skvostné hře Black and White, který (jak jsem si uvědomil) v České republice nemá konkurenci (ne, že by snad byl nějak výjimečný, ale konkurence tu prostě zatím chybí). Jestli mi chcete napsat na email, tak prosim, ale máte-li nějaký problém se hrou, pište raději do knihy návštěv, ať to vidí všichni. (Fremen, 27.7. 2004)