nick:     heslo:    
přihlašovat automaticky
Registrovat se...
Registrováno 1068 uživatelů, z toho 0 je online...
Novinky
Napsat autorovi
Historie webu
B&W jinde (odkazy)
Tyto stránky
Black and White
Black and white 2
Ostatní...
Ostrov 1
Ostrov 2+3
Ostrov 4
Ostrov 5
Ostrov 6
Ostrov 7
Recenze
Troubleshooting
Galerie
Wallpapers
Downloads
Staré věci
Ostrov 1
Ostrov 2
Ostrov 3
Ostrov 4
Ostrov 5
Recenze
Chrám
Vodítka
Zázraky
Budovy
Wonders
Disciples
Příšery
Tipy a triky
Galerie
Zvuky
Creature Isle
Download
Creature Cave
Medal of Honor Fallout Metro Far Cry 5
Tyto problémy byly popsány lidmi na oficiálních fórech hry. Soupis těchto je jen výběr nejběžnějších. Ještě než začnete dělat předčasné závěry, přesvědčte se, že máte nainstalované poslední ovladače k vašemu HW a máte aplikovaný patch 1.1 popřípadě novější (jestli vyjde) na B&W2.


Hra se mi nespustí. Ihned po startu (probliknutí win. okna) či kliknutí na New Game mi spadne

Problém zatím nebyl vyřešen, ale objevuje se většinou u lidí, kteří nemají odpovídající sestavu ke spuštění hry. Problém s největší pravděpodobností tkví v procesorech, které nemají zahrnuty SSE instrukce, či v zastaralých verzích Biosů u starých desek. Můžete se pokusit stáhnout poslední verzi Biosu ke své desce, ale výsledek není zaručen, jelikož funguje jen u někoho. Samotná SW výbava vašeho počítače může také hrát roli. Nainstalujte poslední ovladače a reinstalujte hru.
Pokud vlastníte windows 2000, tak váš problém vyřeší stáhnutí posledních aktualizací. Aktualizace se stahují automaticky, ale musíte jejich stahování mít povolené.


Během hraní se objevují problémy s grafikou (modré obdélníky, tečky, nekonečné „vlasy“ potvůrek)

Toto je výhradně problém nVidia karet se staršími ovladači. Byl vydán hotfix, který řeší tento problém a v dnešní době je nejspíše i zahrnut v poslední verzi oficiálních ovladačů.


Hra mi jde jako zpomalený film i přes to, že vlastním ATI radeon 9800 (problém se objevuje právě s touto kartou)

Problém je v tom, že ačkoli vaše karta by měla splňovat všechny podmínky ke spuštění hry v téměř plných detailech, tak ne každá verze této karty je vhodná. Autoři se příliš nepatlali s odladěním pro každou kartu zvlášť (kdo by to také dělal že) a nastavily danou úroveň detailů pro všechny verze r 9800 stejnou. Pokud toto chcete napravit, tak budete muset editovat soubor s nastavením grafických detailů pro každou kartu, který se nachází v adresáři Data ve složce hry. Soubor se jmenuje graphic.config. Pro editaci ho budete muset otevřít v notepadu a po úpravě ho uložit. Všimněte si, že v levém sloupci jsou názvy grafických karet a každá má u sebe soubor tří čísel v řádku. První číslo znamená rozlišení textur, popřípadě maximální povolená rozlišení. Nastavuje se od 1 (minimum) do 3 (maximum). Druhé číslo znamená úroveň použitých shaderů a počet zobrazených grafických blbůstek. Nastavuje se od 0(maximum/shadery 2.0) do 2(minimum/žádné shadery). Třetí číslo určuje maximální povolené detaily. Nastavuje se od 1(minimum) do 3 (maximum). Pro vyřešení vašeho problému zkuste nastavit stejná čísla jako má karta r 9700 (1/0/2). S nastavením můžete experimentovat k získání co nejlepšího výsledku, ale před editací souboru si ho raději zálohujte!


Nemůžu nastavit větší detaily a ve hře se mi nezobrazuje tráva spolu s ochlupením potvůrek.

Nejspíše vlastníte kartu, která nesplňuje požadavky (dle Lionheadu) k běžnému hraní s vysokými detaily. Pro většinu lidí se jedná o karty od nVidie z řady FX 5200-5700. Vyřešení problému je jednoduché, ale může mít neblahý vliv na běh vaší hry. Budete muset editovat soubor graphic.config v adresáři Data ve složce vaší hry. Popis editace tohoto souboru je popsán v předchozím bodě. Zde již jen dodám, že pro získání trávy a ochlupení je nutné nastavit prostřední číslo na 1. Se zbytkem můžete experimentovat, ale silně nedoporučuji nastavovat úroveň shaderů (prostředního číslo) na 0 jelikož karty z řady FX mají opravdu hroznou implementaci sh. 2.0 (to se týče výkonu ne vzhledu).


Hra mi často padá při ukládání, kliknutí na tlačítko koupení či běžném hraní.

Tento problém je „většinou“ spojen s nedostatkem paměti a špatným stavem vašich Windows a ovladačů k vašemu HW. Pokuste se zvýšit virtuální paměť vašeho systému a nainstalovat poslední ovladače na vaši desku a grafickou kartu. Pokud nic nepomůže, tak ještě zbývá reinstalace Windows, ale jelikož výsledek není zaručen, tak záleží jen na vás.


Celý text by Jumbik...
Ahoj, vítám vás na našem webu věnovaném skvostné hře Black and White, který (jak jsem si uvědomil) v České republice nemá konkurenci (ne, že by snad byl nějak výjimečný, ale konkurence tu prostě zatím chybí). Jestli mi chcete napsat na email, tak prosim, ale máte-li nějaký problém se hrou, pište raději do knihy návštěv, ať to vidí všichni. (Fremen, 27.7. 2004)