nick:     heslo:    
přihlašovat automaticky
Registrovat se...
Registrováno 1068 uživatelů, z toho 0 je online...
Novinky
Napsat autorovi
Historie webu
B&W jinde (odkazy)
Tyto stránky
Black and White
Black and white 2
Ostatní...
Ostrov 1
Ostrov 2+3
Ostrov 4
Ostrov 5
Ostrov 6
Ostrov 7
Recenze
Troubleshooting
Galerie
Wallpapers
Downloads
Staré věci
Ostrov 1
Ostrov 2
Ostrov 3
Ostrov 4
Ostrov 5
Recenze
Chrám
Vodítka
Zázraky
Budovy
Wonders
Disciples
Příšery
Tipy a triky
Galerie
Zvuky
Creature Isle
Download
Creature Cave
Medal of Honor Fallout Metro Far Cry 5

Budovy jsou tím nejzákladnějším ze základního managementu vesnic. Pokud nezajistíte vesničanům dobré bydlení, nebudou se množit a vám se tudíž nebude rozšiřovat pole působnosti. Stavění budov spočívá v systému umisťování lešení o různé velikosti. Lešení vyrábíte v pile (Workshop), kam nejdříve nasypete dostatek dřeva (2 500 na jedno lešení !!!) a poté příslušný počet lešení zkombinujete. Jakmile pak položením lešení vesničanům určíte jaká budova kde a jak bude stát, musíte navíc vydat nehorázně mnoho dřeva na samotnou stavbu.
Seznam budov a jejich popis je zde (v závorce je uveden počet potřebných lešení):

Malý dům (1)

Domy slouží výhradně k ubytování vašich vesničanů. Pokud v domě vesničané spí, automaticky se léčí, takže není dobré, pokud vám lidé spí na zemi. Malé domy mají sice malou kapacitu, ale cenově i kapacitně je jedno jestli postavíte dva malé nebo jeden velký dům.

Velký dům (2)

Jsou sice větší, ale také dražší. Pokud se vám stavění velkých domů líbí asi vás zklamu, protože vás hra stejně donutí stavět všechny druhy velkých i malých domů.

Skladiště (3 - civilní budova)

Zde přechováváte všechno drahocenné, tedy dřevo a jídlo. Vlajky určují veškeré potřeby vesničanů (najedete-li na vlajku zjistíte jak moc naléhavé jejich prosby jsou). Pokud k vlajkám přivážete příšeru, pokusí se podle svých sil potřeby vesničanů uspokojit.

Pila (3 - civilní budova)

Zde vyrábíte ona lešení, která vesničanům poví, kde a co vlastně chcete postavit. Jedno lešení vás vyjde na 2500ks dřeva. Lešení kombinujete přiložením jednoho lešení přes druhé (pomocí pravého tlačítka).

Jesle (3 - civilní budova)

Pokud je postavíte, nebudou vám děti zmateně pobíhat mezi rodiči a namísto toho se všechny budou zdržovat zde. Protože by to samo o sobě bylo asi trochu málo, zvyšuje postavení jeslí také porodnost.

Hřbitov (3 - civilní budova)

Hřbitov eliminuje truchlení po smrti některého z vesničanů, které ostatní pouze zdržuje od práce. A k tomu ty krásné hrobečky...

Pole (4)

Zemědělsky zužitkovaný kus půdy, který za pomoci vesničanů (farmářů) pomalu doplňuje množství potravy ve vašem skladu.

Centrum vesnice (5)

Slouží k zakládání nové vesnice a kromě této velmi důležité funkce, také zobrazuje víru a počet obyvatel vesnice (pokud je vesnice neutrální, zobrazí se samozřejmě množství víry potřebné k jejímu ovládnutí). Posledním využitím této budovy je určování množství lidiček u chrámu vyzdvihováním totemu. 

Miracle Dispenser (6)

Slabší obdoba Dispenserů, které nespočetněkrát získáte během singleplayeru za splnění některých stříbrných svitků - neobnovuje zázraky, ale může ze zázraků, které máte právě připravené k použití, vytvářet jednorázové "bubliny". Stačí s připraveným zázrakem na Dispenser kliknout pravým tlačítkem.

Fotbalové hřiště (8)

Tohle je jedna z velkých záludností hry. V ceduli u pily je napsáno jako budova za 6 lešení. To však odpovídá miracle dispenseru, o kterém se mimochodem cedule nezmiňuje ani slovem. Znamená to, že původně nešlo hřiště postavit vůbec a nyní pouze po nahrání addonu, který bude někde v downloadech. Zdá se však, že hřiště je ve hře čistě pro radost a pro plýtvání dřevem.

Ahoj, vítám vás na našem webu věnovaném skvostné hře Black and White, který (jak jsem si uvědomil) v České republice nemá konkurenci (ne, že by snad byl nějak výjimečný, ale konkurence tu prostě zatím chybí). Jestli mi chcete napsat na email, tak prosim, ale máte-li nějaký problém se hrou, pište raději do knihy návštěv, ať to vidí všichni. (Fremen, 27.7. 2004)